niedziela, 25 sierpień 2019
< >
CK-BiS
CK-BiS
CK-BiS
BIBLIOTEKA
BIBLIOTEKA
BIBLIOTEKA
SPORT
SPORT
SPORT
FOTOGALERIA
FOTOGALERIA
FOTOGALERIA
ZAJĘCIA STAŁE
ZAJĘCIA STAŁE
ZAJĘCIA STAŁE

CK-BiS zaprasza:

 • Poniedziałek: 8:00 - 16:00
 • Wtorek: 8:00 - 20:00
 • Środa: 8:00 - 19:00
 • Czwartek: 8:00 - 19:00
 • Piątek: 8:00 - 16:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie
ul. Szkolna 48
07-402 Lelis

tel/fax. (29) 761-10-77
e-mail: gbplelis@wp.pl

 • Poniedziałek: 8:00 - 16:00
 • Wtorek: 8:00 - 16:00
 • Środa: 9:00 - 17:00
 • Czwartek: 11:00 - 19:00
 • Piątek: 8:00 - 16:00

 

INFORMACJE

Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie informuje, że od dnia 1 sierpnia 2019 roku zmienia obsługę bankową z Banku Spółdzielczego w Ostrołęce na Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej Oddział w Lubotyniu i po w/w dacie będzie obowiązywać nowy numer rachunku bankowego:

 37 8923 0008 0180 0379 2018 0001

Celem Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie jest realizacja zadań w zakresie wyzwalania aktywności kulturalnej mieszkańców gminy, ochrony i kultywowania lokalnych wartości kulturowych. Cel ten realizuje CK-BiS przez wielokierunkową działalność zgodną z potrzebami środowiska i własnego programu działania.

Statut Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie

Sieć biblioteczną Gminy Lelis tworzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie oraz jej cztery filie: Dąbrówka, Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński i Obierwia.
GMINA LELIS jest położona na skraju Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, charakteryzuje się wysoką lesistością. Przez teren gminy przepływa 5 rzek, tj. Rozoga, Piasecznica, Omulew, Narew oraz Szkwa. (Więcej o gminie)

Związek Stowarzyszeń LGD 9 z wizytą na Kurpiach

Stowarzyszenie "Projekt Radomir" na ostatniej wizycie studyjnej zostawiło zaproszenie na Kurpie w Węgorzewie. Z atrakcji tej postanowiła skorzystać Pani Barbara Dawcewicz, która reprezentuje Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, a jednocześnie Związek Stowarzyszeń LGD 9 gdzie pełni funkcję prezesa. Towarzyszyła jej dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie pani Dorota Giczewska oraz uczestnicy projektu „Klub Integracji Społecznej” gdzie w dniu 13 kwietnia 2019 r. poznali uroki gminy Lelis.

Projekt Radomir, jako główny koordynator przedsięwzięcia zaprezentował swoją rodzinną Gminę Lelis. W wyniku podjętej współpracy z Panią dyrektor Katarzyną Dobkowską-Wiśniewską prezentacja dorobku naszej kurpiowskiej kultury odbyła się w Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie. Przygotowana tam doskonała oprawa i dawka doznań kulturalnych zachwyciła gości z Mazur. Na scenie zaprezentowały się grupy i zespoły działające przy naszym ośrodku kultury, tj.:

 • Zespół folklorystyczny "Nowe Latko" z Lelisa w widowisku pn. „Lany poniedziałek”;
 • Klub Seniora z Lelisa z widowiskiem pt. „Darcie pierza”;
 • Zespół Kurpiowski "Krzaki i Pniaki" z Łęgu Przedmiejskiego zaprezentował widowisko „Muzyka na wsi”;
 • Orkiestra Kurpiowska z CK-BiS Lelis.

Goście z Węgorzewa zostali obdarowani dawką pięknej kultury kurpiowskiej, poczęstowani również regionalną tradycyjną strawą z zakładu U Tereski z Aleksandrowa.

Natomiast warsztaty z robienia palm kurpiowskich pod okiem mistrzyni rękodzieła Pani Wiesławy Chaberek były dosłownie pamiątką z miłego spotkania, gdyż każdy uczestnik zabrał własnoręcznie zrobioną palmę. Kurpie i ich tradycje są inspiracją dla różnych gości, także tych z krainy pięknych jezior.

W trackie spotkania swój dorobek sportowy zaprezentowała Rada Gminna LZS w Lelisie. Jej zarząd w składzie Darek Mróz, Stanisław Szczepanek i Jerzy Dawid opowiedzieli o historii sportu w naszej gminie, a na pamiątkę wręczyli gościom książkę Jerzego Kijowskiego pt. "Dzieje Ludowych Zespołów Sportowych w gminie Lelis".

Pani Barbara Dawcewicz i jej podopieczni byli zachwyceni, jednocześnie liczymy, że nasze kontakty będą rozwijać się na różnych płaszczyznach społecznych i zaowocują dłuższą współpracą.

CK-BiS

BIBLIOTEKA

WIEŚCI GMINNE

WIEŚCI GMINNE

KALENDARIUM

Brak wydarzeń

KONTAKT

Centrum Kultury - Biblioteki
i Sportu w Lelisie

ul. Szkolna 48
07-402 Lelis

tel./fax: 29 7611077
e-mail: ckbis.lelis@onet.pl